• Informace k testování a hygienickým opatřením na začátku školního roku 2021/2022

Informace k testování a hygienickým opatřením na začátku školního roku 2021/2022 30.8.2021

Informace k testování a  hygienickým opatřením na začátku školního roku 2021/2022

Informace k testování a  hygienickým opatřením na začátku školního roku 2021/2022

Vážení rodiče,

v příloze naleznete podrobné dokumenty MŠMT a MZ.

Zde jsou nejdůležitější informace:

- Zdravotnickou roušku či respirátor musí žáci nosit o přestávkách ve společných prostorách školy a na akcích školy.

- Pokud žáci projdou školním testováním nebo prodělali Covid 19, nemusí používat roušku při výuce ve třídě.

- Testovat se budou žáci na začátku září celkem třikrát: 1. září žáci 2. – 5. ročníku (prvňáčci 2. září), poté všechny ročníky 6. září a 9. září. Škola využije centrálně distribuované antigenní testy. (Pokud zákonní zástupci preferují test ze slin, mohou žáci při školním testování použít vlastní testovací sadu donesenou z domova). Testovat se nebudou žáci, kteří  mají méně než 180 dnů po prodělání nemoci Covid 19 nebo předloží platné potvrzení o negativním testu z odběrového místa.

- Žádáme rodiče, aby děti s příznaky infekčního onemocnění, nachlazení, rýmou, teplotou apod. neposílali do školy. Děkujeme za pochopení.

- Vstup zákonných zástupců do školy bude omezen na nezbytné minimum. Budete-li potřebovat jakékoli informace, předem kontaktujte příslušného vyučujícího nebo vedení školy telefonem nebo e-mailem.

- Ve škole budou zajištěna preventivní hygienická opatření: dezinfekce rukou, větrání, zvýšený úklid.

Mgr. Petra Hrušková, ředitelka školy