• Provoz od 3. 5. 2021

Provoz od 3. 5. 2021 30.4.2021

Provoz od 3. 5. 2021

Vážení rodiče,

v týdnu od 3. 5. 2021 bude provoz organizován takto:

3. třída – prezenční výuka dle rozvrhu, družina v provozu do 16:30

děti IZS z 1.,2. a 4. třídy – osobní přítomnost ve škole – do 15:00

1.,2.,4. a 5. třída – distanční výuka dle stanovených pravidel

Stravování prosím řešte přes školku, obecně platí, že žáci na prezenční výuce mají obědy přihlášené, ostatní řešte individuálně s paní vedoucí jídelny.

Dále došlo k menším změnám ze strany MŠMT, platí od 3. 5. 2021:

• ve Středočeském, Pardubickém, Libereckém kraji a v Praze jsou ve všech školách a školských zařízeních od 3. 5. 2021 nově povoleny sportovní činnosti konané venku (ve vnějších prostorech), stejné už nyní platí v Karlovarském, Královéhradeckém a Plzeňském kraji:
  • to se týká pouze těch žáků a studentů, kterým je tímto mimořádným opatřením povolena osobní přítomnost na vzdělávání,
  • na organizování sportovní činnosti ve školách uplatní obecně platná mimořádná opatření,
  • v mimořádném opatření k ochraně dýchacích cest je uvedena výjimka z nošení ochrany (tedy bez roušky nebo respirátoru) pro vzdělávací aktivity ve školách, jejichž charakter neumožňuje jejich nošení (vč. tělocviku),
  • i při sportovních činnostech ve škole je nutné zachovat homogenitu tříd
  • Novela mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k povinnému testování dětí, žáků a studentů ve školách a školských zařízeních, s účinností od 3. 5. 2021. Tímto opatřením se oproti současnosti mění následující:
  • preventivní antigenní test se ve školách, kde doposud probíhalo s frekvencí dvakrát týdně, nově provádí s frekvencí jedenkrát týdně s tím, že test se provede první den osobní přítomnosti dítěte/žáka/studenta ve škole v daném týdnu. Preventivní test se provádí bezprostředně po příchodu do školy. Nebude-li dítě, žák nebo student přítomen v den termínu testování ve škole, testování se provede v den jeho příchodu.

Mgr. Petra Hrušková